ROBOT SAWYER V NEJLEPŠÍCH RUKÁCH

Německá HAHN Group přebírá technologie od Rethink Robotics a posiluje tak svou nabídku v oblasti kolaborativních robotů.

Kolaborativní robot Sawyer získává nyní kromě americké vyspělosti také německou preciznost a spolehlivost.

Mezinárodní lídr v oblasti automatizace a robotiky – HAHN Group – posílila svou pozici na trhu nákupem technologie od amerického průkopníka v oblasti kolaborativní robotiky – Rethink Robotics. Součástí transakce byl nákup všech patentů, ochranných známek Rethink Robotics a SW platformy „INTERA“, která uživatelům umožňuje intuitivní programování kolaborativních robotů.

HAHN Group plánuje další rozvoj nakoupených technologií s cílem jejich propojení s precizním německým inženýrstvím a znalostí průmyslových aplikací. Díky tomu dokáže HAHN Group nabídnout svým zákazníkům vysoce vyspělá kolaborativně-robotická řešení s maximálně spolehlivou obslužností.

S více než třicetiletými zkušenostmi se stovkami úspěšných kolaborativních i standardních robotických řešení – zahrnujícími i poradenství, vývoj a certifikační služby – se HAHN Group řadí k lídrům v oblasti průmyslové automatizace a robotiky. Nyní posílí své portfolio robotických služeb zahrnující integrace (divize HAHN Robotics) a pronájem robotů (divize HAHN RobShare) o třetí divizi „Rethink Robotics“ a vytvoří tak unikátně komplexní a provázanou nabídku.

„Převzetí technologií Rethink Robotics tvoří významný milník pro vývoj našich kolaborativních robotických řešení.“ Řekl Thomas Hahn, generální ředitel HAHN Group. „Tato transakce nám přinese nejen posílení inovativních technologií, ale také přístup k vysoce specializovanému know-how v jedné z nejdynamičtějších oblastí budoucnosti. Máme velkou radost, že se nám podařilo přesvědčit majitele Rethink Robotics aby souhlasili s prodejem technologií kolem „Cobota“ Sawyer a softwarem INTERA,“ pokračuje Thomas Hahn.

O HAHN Group

HAHN Group je složená ze sítě specializovaných společností pro průmyslovou automatizaci a robotická řešení. S vlastními výrobními kapacitami v Číně, Německu, České Republice, Chorvatsku, Velké Británii, Indii, Izraeli, Mexiku, Švýcarsku, Švédsku, Turecku a USA, skupina v současnosti zaměstnává více než 1100 lidí v celkem 19 lokalitách. Její zákazníci, kterými jsou známé společnosti z oblasti automotive, spotřebního zboží, elektroniky a zdravotnických technologií těží z 30-letých zkušeností a špičkového automatizačního know-how. Více informací naleznete na https://www.hahn.group/en

Zdroj: https://www.hahnrobotics.com/en/news/